Rózia i Miś – polskie aplikacje w App Store
ABC Media Publishing wprowadziło na rynek aplikację na urządzenia z systemem iOS, stworzoną z myślą o dzieciach w wieku od 3 do 9 lat. Twórcy popularnego serwisu Lulek.tv i największego kanału na polskim YouTube z treściami edutainment po raz kolejny uczą, bawią i rozwijają umiejętności najmłodszych. W grze z serii „My Littleland” dzieci mogą bawić się na tabletach w ubieranki, budowanie autka, uczą się też opieki nad wirtualnymi przyjaciółmi. Nad zawartością merytoryczną gry czuwali pedagodzy z Uniwersytetu Wrocławskiego.
Aplikacja jest już dostępna w App Store. Tym razem głównym bohaterem gry z serii „My Littleland” jest Miś. Towarzyszy mu Rózia, kreskówkowa postać obecna w serwisie Lulek.tv. Miś to dla wielu dzieci ulubiona przytulanka, maskotka czy zabawka. Budzi pozytywne i ciepłe skojarzenia. Dlatego wydawcy popularnego serwisu dla dzieci wykorzystali tą postać w swojej najnowszej aplikacji na iPady.
Aplikacja „Rózia i Miś” składa się z trzech prostych gier: karmienie misiów, ubieranie ich oraz budowa autka z dostępnych elementów. Każda z nich kryje w sobie edukacyjne treści, które mają za zadanie rozwijać umiejętności i uczyć wartościowych zachowań.
Oprawa graficzna przedstawiona została w bardzo przystępnej i atrakcyjnej formie. Główny interfejs jest niezwykle intuicyjny. Mieści w sobie duży i kolorowy domek, animowane postaci oraz przedmioty, które reagują na nasz dotyk. Użytkownikom towarzyszą miłe dźwięki, uśmiechnięci bohaterowie oraz bogata paleta barw. Suwakami w formie guzików reguluje się głośność lektora i podkładu muzycznego. Całość sprawia, że nauka poprzez zabawę staje się bardziej atrakcyjna.
Pierwsza gra, to rozdzielenie owoców i słodyczy pomiędzy misie tak, aby każdy z nich otrzymał taką samą liczbę przedmiotów. Poruszając się po ekranie dziecko samo decyduje gdzie posadzi wybrane postaci. Czego dzieci mogą się dzięki temu nauczyć? Dzieląc się z innymi budują poczucie własności i uczą się nowych ról społecznych.
Zadaniem w drugiej grze jest rozwijanie wyobraźni małych użytkowników poprzez zabawę w ubieranie misia. W wirtualnej przebieralni do wyboru jest kilkadziesiąt różnych elementów: mankiety, guziki, pelerynki, kołnierzyki i kieszenie. Wszystkie w fantazyjnych kolorach i kształtach. Dziecięca wyobraźnia nie zna ograniczeń, dlatego nakładając misiowi płaszczyk maluchy mogą zdecydować, który materiał będzie najciekawszy. Dostępnych jest kilka faktur i struktur. Gdy całe wdzianko jest gotowe, twórczą pracę dziecka można zapisać w formie obrazka lub wydrukować.
W trzeciej grze autorzy postawili natomiast na rozwijanie wyobraźni przestrzennej i naukę rozróżniania kształtów. Zabawa, która przypadnie do gustu dziewczynkom oraz chłopcom, polega na właściwym dopasowaniu wszystkich elementów pojazdu: kół, okien, zderzaków, świateł czy drzwi.
W oferowanej aplikacji zastosowano mechanizmy blokowania dostępu do treści zewnętrznych i linków prowadzących do serwisów internetowych. A nad poprawnością merytoryczną, jak zawsze, czuwali pedagodzy z Uniwersytetu Wrocławskiego.
To już kolejna aplikacja na urządzenia z system iOS wydana przez ABC Media Publishing. Premiera pierwszej miała miejsce jesienią 2013 r. i okazała się wielkim sukcesem. Gry zostały wyróżnione przez kanadyjską stronę iTunes w kategoriach “nowości edukacja” oraz “nowości dzieci”. Twórcy serwisu Lulek.tv dynamicznie rozwijają także swój kanał na YouTube. Do tej pory autorskie produkcje zostały odtworzone blisko 94 mln razy, a piosenka „Pieski małe dwa” znalazła się na 7 pozycji w zestawieniu YouTube Rewind 2013 w kategorii „filmy wideo”.
Aplikacja „Rózia i Miś” dostępna jest w dwóch wersjach: bezpłatnej i płatnej.
Opcja bezpłatna zawiera animowane menu i jedną z gier (odblokowane Auto Misia), w wersji płatnej dostępne jest animowane menu oraz 3 gry . Koszt aplikacji płatnej to: 0,99$.
Bezpłatną wersję aplikacji można pobrać ją pod adresem:
https://itunes.apple.com/pl/app/rosie-and-bear-free/id765668157?mt=8
Płatna wersja do pobrania pod adresem:
https://itunes.apple.com/pl/app/rosie-and-bear/id765556889?mt=8
Przypominamy, że zbieramy informacje o polskich wydawcach oraz developerach i ich aplikacjach dostępnych App Store i Mac App Store. Przysyłajcie swoje zgłoszenia wg wytycznych, które opisaliśmy w tym wpisie.