iMagazine

Przenoszenie plików podczas edycji

19/03/2014, 22:24 · · · 0

Niektóre aplikacje na OS X umożliwiają zmianę lokalizacji edytowanego dokumentu. Można tego dokonać za pośrednictwem górnej belki okna programu.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Po otwarciu dokumentu przechodzimy do okna edycji (za przykład posłużyła aplikacja TextEdit) i klikamy na nazwę pliku na górnej belce okna. Następnie klikamy na pole Miejsce, by rozwinąć listę lokalizacji.

1

Po wybraniu miejsca, do którego ma zostać przeniesiony dokument, zatwierdzamy operację. Warto zauważyć, że zamiast przycisku Zapisz wyświetlony jest przycisk Przenieś – zapewnia on, że plik nie zostanie powielony, a właśnie całkowicie przeniesiony.

3

Źródło: OS X Daily


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK