iMagazine

Jak wyłączyć udostępnianie folderu Publiczne?

24/03/2014, 21:35 · · · 0

Folder Publiczne w OS X służy jako skrzynka wrzutowa. Inny komputer z sieci, w której jesteśmy może skopiować do nas jakieś pliki. Co prawda nie będzie miał dostępu do zawartości tego katalogu, ale być może chcielibyście zablokować jego udostępnianie?

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Aby wyłączyć udostępnianie folderu Publiczne musimy wykonać kilka prostych kroków:

  • uruchamiamy Preferencje systemowe i wybieramy ustawienia Udostępniania

  • Z listy po lewej wybieramy Udostępnianie plików

  • Następnie z listy udostępnianych folderów zaznaczamy Katalog publiczny (nazwa użytkownika) (1.) i klikamy na znak - (2.)

Jeśli na komputerze posiadamy kilka kont użytkownika, być może będziemy chcieli powtórzyć powyższe operacje dla odpowiednich folderów.

Źródło: OS X Daily


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK