Urządzenia wyjściowe audio w OSX
Od przesiadki na Mavericksa, a w zasadzie od wersji 10.9.1 mam problem z wyjściem audio w swoim komputerze.
Poprzednio, od kilku lat, miałem jako wyjście dźwięku, domyślnie ustawione głośniki wbudowane, które automatycznie przestawiały mi się na audio monitora, gdy byłem w biurze i podpinałem się do Apple Thunderbolt Display.
Od aktualizacji do 10.9.1 coś się zmieniło i na pierwsze miejsce “wskoczył” mi głośnik Bluetooth, który stoi w biurze i okazjonalnie puszczam przez niego muzykę. Nigdy go nie wyłączam, bo przyzwyczaiłem się do tego, że gdy chcę posłuchać muzyki tylko przestawiam wyjście. Do tej pory zawsze był on na końcu tej listy. Teraz jest na początku i jak tylko odpalam komputer w biurze, muszę pamiętać aby przestawiać ręcznie wyjście audio, co jest upierdliwe.
Powyższy zrzut pokazuje listę urządzeń z poziomu kliknięcia prawym przyciskiem myszy na ikonkę głośności na górnym pasku menu. Lista urządzeń wyjściowych audio w preferencjach systemowych wygląda inaczej (zrzut poniżej), tzn jest całkowicie inna kolejność, ale też domyślnie włącza się głośnik Bluetooth. Nie znalazłem też w systemie żadnego pliku .plist zawierającego wpisy o sprzęcie audio.
Może ktoś z Was ma pomysł jak wyedytować, jeśli to w ogóle jest możliwe, kolejność tej “listy” aby przywrócić poprzednie ustawienia?
Komentarze: 8
Póki co mogę zaproponować tylko szybsze przełączanie poprzez ALT+klik na ikonce głośnika na pasku. Nie mam niestety możliwości sprawdzenia tego problemu, ponieważ nie mam tylu wyjść audio.
Dźwięk –> Efekty dźwiękowe –> Odtwarzaj dźwięki przez –> Zmień Wybrane wyjściowe urządzenie dźwiękowe na Głośniki wewnętrzne.
Nie mam teraz jak sprawdzić, czy to pomoże, ale może…
Tak używam codziennie…bo muszę jakoś przestawiać, ale nie zostaje na stałe, dlatego to napisałem
Polecam Airfoil. Zagnieżdżony na pasku menu daje bezpośredni wybór urządzenia wyjściowego oraz źródła wejścia. Jako źródło można wybrać dowolny program, co oznacza, że w tym samym czasie muzyka ze Spotify leci przez głośnik airplay, a dźwięki systemowe lub z przeglądarki idą przez głośniki wbudowane lub monitora. Do tego dostajesz equalizer, którego nie uświadczysz w systemie.
Ja sugeruję ZAWSZEDZIAŁAJĄCY sposób, tzn, kiedy nie działa coś softwarowo, trzeba zadziałać “analogowo”:
Usunąć wszystkie urządzenia audio a potem sparować je z Maćkiem w takiej, kolejności, w jakiej chcemy, żeby były na liście. Albo odwrotnie…
Nie będziesz mnie z nikim parować. :P
Ups, ALEŻ PRZYPADAKOWA zbieżność, hihihi, przepraszam, miało być Makiem. To nadgorliwość korektora ortograficznego, najmocniej przepraszam…
;D