iMagazine

Otwieranie katalogów w oknie zamiast w karcie

01/06/2014, 15:21 · · · 0

Otwieranie kolejnych katalogów w nowych kartach jest bardzo wygodne, jednak czasem lepszym rozwiązaniem jest podgląd zawartości katalogu w oknie. Proces ten można zostać bardzo uproszczony, by szybciej otworzyć folder we właściwy sposób.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Najprostszym sposobem na otworzenie katalogu w nowym oknie jest kliknięcie na nim prawym przyciskiem, a następnie przytrzymanie klawisza Option. Na pierwszej pozycji menu kontekstowego pojawi się opcja Otwórz w nowym oknie – wystarczy ją wybrać, by otworzyć katalog.

1-1

Jeżeli preferujecie korzystanie z otwierania w oknach, zamiast w kartach, możecie całkowicie przywrócić sposób działania Findera znany z OS X Mountain Lion oraz poprzednich wersji. Przechodzimy do Findera, a następnie wciskamy kombinację Command+, aby wywołać menu preferencji. Następnie w zakładce Ogólne odznaczamy opcję Otwieraj katalogi w kartach zamiast w nowych oknach.

2

Od teraz podwójne kliknięcie na katalog z przytrzymaniem przycisku Command otworzy go w nowym oknie.

Źródło: OS X Daily


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK