iMagazine

Wymuszenie odświeżenia listy aktualizacji aplikacji na iOS

08/06/2014, 19:45 · · · 0

Zdarza się, że App Store nie znajduje aktualizacji zainstalowanych na urządzeniu programów. Istnieje sposób, by ręcznie wymusić odświeżenie się listy z uaktualnieniami.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Na początku wchodzimy do App Store, do zakładki Updates, by upewnić się, że na liście nie ma aktualizacji, która powinna się tam pojawić. Teraz przechodzimy do Ustawień, do menu Ogólne/Data i czas, a następnie wyłączamy automatyczne ustawienie strefy czasowej. Teraz wybieramy dość odległą datę (kilka miesięcy do przodu) i powracamy do App Store.

123

Lista aktualizacji nadal może się nie odświeżyć. W takim wypadku należy powrócić do ustawień czasu i przywrócić automatyczne ustawianie strefy czasowej. Teraz aktualizacje powinny być już widoczne na liście w App Store.

Drugą metodą jest usunięcie aplikacji, która nie chce się aktualizować, a następnie ponowne pobranie jej z App Store. Trwa to jednak znacznie dłużej, dlatego też metoda ta powinna być stosowana w ostateczności.

Źródło: OS X Daily


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK