iMagazine

Wieści z App Store #1

16/06/2014, 12:54 · · · 0

„Ludzie nie wiedzą czego chcą, dopóki im tego nie pokażesz” – to słowa Steve’a Jobsa. Świetne się one odnoszą do realiów świata aplikacji, gdzie często poznajemy narzędzie, dzięki którego nasz telefon czy komputer potrafi robić coś, czego dotychczas sobie nie wyobrażaliśmy. Tylko skąd brać te aplikacje? Mamy kilka propozycji.

1. Heart Rate

heartrateJogging, squash, zumba – to nazwy, które jeszcze parę lat temu wywoływały wielkie zdziwienie na twarzy rozmówcy. Dzisiaj wszyscy wiemy o co chodzi, bowiem wraz z modą na bycie wysportowanym przyszły do nas „modniejsze” sporty. Przy wysiłku fizycznym warto pamiętać, by kontrolować stan swojego ciała, chociażby przez mierzenie tętna. iPhone potrafi to robić! Wystarczy skorzystać z aplikacji Heart Rate, która korzystając z aparatu i lampy błyskowej przerabia telefon w tętnomierz.

Cena: 1,79 Euro

2. Scanner Pro

scanerproSkanowanie dokumentów jest proste. Wkładasz delikwenta do skanera, kilka kliknięć, gotowe. Co jednak, gdy skanera nie ma? A skan musisz mieć na już? Z pomocą przychodzi prosta aplikacja o nazwie Scanner Pro. Wystarczy, że za jej pomocą zrobisz zdjęcie dokumentu, a program sam zajmie się nim tak, że skan będzie gotowy po paru chwilach. Nie będzie to może najwyższa jakość, ale potrafi pozytywnie zaskoczyć. Można też „skanować” zdjęcia z biblioteki, więc jeśli zapomnisz ważnego zaświadczenia z domu, nic straconego.

Cena: 5,99 Euro

3. Elevate

elevateCzęsto mówiąc „ćwiczenia”, mamy na myśli dbanie o ciało. Nie można jednak zapominać o umyśle. Warto poświęcić parę minut dziennie, aby zachować jego trzeźwość, a także stać się wydobyć bystrość. W tym celu pomóc może Elevate, czyli gra, która ma za zadanie rozruszać nasze szare komórki. Korzystając z podstawowego planu, codziennie możemy odbyć sesję składającą się z trzech losowych rozgrywek, a każda z nich zajmuje się jedną z dziedzin: słuchanie, mówienie, pisanie, czytanie. Aplikacja wymaga dosyć zaawansownego angielskiego, ale łatwo można to odwrócić w zaletę, bowiem świetnie nadaje się do podszlifowania zakresu słownictwa.

Cena: Za darmo

 


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK