Czas na kino (18) – 2014/08/08

08/08/2014, 17:00 · · · 0

Strażnicy galaktyki” obejrzani? Ja już byłem dwa razy i jestem tym filmem zachwycony. Zwłaszcza humorem jaki z niego bije i genialną ścieżką dźwiękową, która już prawie tydzień nieprzerwanie gra w moich głośnikach i słuchawkach. W ten weekend również wchodzi kilka filmów, na które według mnie warto zwrócić uwagę. Zaczynamy.

Epicentrum

Pamiętacie taki film jak „Twister” z 1996 roku, z Helen HuntBillem Paxtonem w rolach głównych? Film o tornadach. Teraz mamy kolejny film o tej tematyce. Tylko wszystkiego zapowiada się znacznie więcej, niż te, prawie dwadzieścia lat, temu. Nie wiem jak będzie z poziomem, ale efekty specjalne zapowiadają się naprawdę super. Uwielbiam filmy katastroficzne tego rodzaju i zupełnie nie patrzę w nich na scenariusz czy aktorstwo. Tu ma się dziać zniszczenie wszystkiego. Zwiastun to obiecuje, mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Wojownicze żółwie ninja

Ręka do góry kto oglądał kiedyś serial animowany o tych zmutowanych żółwiach. Ja uwielbiałem, zarówno serial, jak i trzy filmy aktorskie. Mam ogromny sentyment do tych postaci i czekałem na nowy film z niecierpliwością. Za produkcję odpowiada Michael Bay, więc nie spodziewajmy się głębokiego arcydzieła. Tu ma chodzić o dobrą zabawę i liczę, że ten film właśnie tego mi dostarczy. Jeśli jesteś/byłeś fanem Żółwi, nie przeszkadza Ci seria o Transformerach i lubisz resztę filmów, w których palce maczał „Michał Zatoka” to powinieneś się na ten film wybrać. A później iść na pizzę.*

*Jako fan wiesz o co chodzi.

Drużyna

Dokument dla fanów sportu, a konkretnie siatkówki. Opowieść o tym, jak rodzima kadra radzi sobie ze zwycięstwami, jak ciężko trenuje na zgrupowaniach i o tym, jak się tworzy drużynę, która odnosi sukcesy, ale także umie radzić sobie z porażkami. Film Michała Bielawskiego na pewno wart będzie obejrzenia dla wszystkich fanów sportu. Sportu, w którym odnosimy niemałe sukcesy, znacznie większe niż w najpopularniejszej w Polsce piłce nożnej.

Podróż na sto stóp

Helen Mirren o kobiecie, która jest cenioną i znaną restauratorką na południ Francji. Pewnego dnia do miasteczka wprowadza się hinduska rodzina, która otwiera własną restaurację. Filmy o jedzeniu ogłada się bardzo dobrze, choć ja osobiście nie lubię aż tak głodny siedzieć w kinie. Ostatnio doświadczyłem tego na „Szefie”. Film dobry, ale od połowy skupiałem się na tym co zjem po seansie. Tutaj może być podobnie, dlatego radzę Wam przed pójściem do kina wybrać się na syty posiłek.

Bardzo poszukiwany człowiek

Film bardzo mocno przeze mnie wyczekiwany i wisienka na torcie tego tygodnia. Ostatnia główna rola, zmarłego niedawno, Philipa Seymoura Hoffmana. Thriller polityczny w reżyserii Antona Corbijna, twórcy między innymi „Amerykanina”. Dla mnie głównym argumentem jest Hoffman i już sama postać tego znakomitego aktora przekonuje mnie, by wybrać się do kina. Jeśli mam zachęcać Was nadal to w rolach głównych zobaczymy również Rachel McAdams, Willema Dafoe czy Robin Wright znaną z „House of Cards”.

Zapraszam wszystkich do kin i dawajcie znać co zobaczyliście.0

Jan Urbanowicz

🎬 Kino, filmy, seriale.  Apple user od 2006 roku. 🎙 Podcaster z 10-letnim stażem. Chcesz posłuchać o popkulturze? 👉🏻 www.innkultura.pl