Zmiana języka klawiatury w OS X skrótem klawiszowym
Jeśli posługujecie się kilkoma językami i zdarza się Wam w nich pisać, być może przyda się Wam szybki sposób na przełączanie języka klawiatury.
Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.
Po pierwsze, na początku warto włączyć informację powiadamiającą o aktualnie używanej klawiaturze. W tym celu należy przejść do Preferencji systemowych i wybrać Klawiaturę.
W pierwszej zakładce zaznaczamy opcję Pokazuj podgląd klawiatury i znaków na pasku menu.
Zakładam, że macie już wybranych kilka układów klawiatury. W przeciwnym wypadku można je dodać w zakładce Źródła wprowadzania. Teraz przechodzimy do zakładki Skróty i z listy po lewej odszukujemy Źródła wprowadzania.
W tej sekcji mamy możliwość uaktywnienia dwóch skrótów klawiszowych: Poprzednie źródło wprowadzania oraz Następne źródło wprowadzania. Po ich zaznaczeniu ustawiamy sobie skróty klawiszowe.
Od tego momentu będziemy mogli przełączać się między układami klawiatur za pomocą skrótu klawiszowego, a dzięki ustawionemu wcześniej wskaźnikowi na pasku menu, będziemy wiedzieć, z jaką klawiaturą aktualnie pracujemy.
Źródło: osxdaily.com
Komentarze: 3
A to już nie wystarczy wyłączyć skrótu dla Spotlight, aby mieć korzenny, tradycyjny i legendarny w świecie Macowym skrót dla klawiry: CMD+spacja? Ehhh… mieszają. Żeby czasem nie wprowadzili alt+f4 zamiast cmd+Q itd. Albo cątrol+alt+dilejt…
@toondrome:disqus Nie wiem w czym problem. Na Yosemite cmd+spacja działa i nie trzeba nic zmieniać. Poza tym polecam Alfreda.
zawsze zastanawialo mnie jak napisac ‘a z ogonkiem’ :D a tu prosze rozwiazanie!
Czegos sie nauczylem znowu tutaj :)
P.S. I tak pl literek nie bede uzywal :)