iMagazine

Keyboard Maestro i informacja o wybudzeniu

04/12/2014, 22:56 · · · 0

Keyboard Maestro potrafi naprawdę dużo. Od przypisywania własnych skrótów do wywoływania funkcji w aplikacjach do wykonywania zaawansowanych obliczeń. Chciałbym Wam pokazać, jak można wykorzystać KM, jeśli działacie na kilku komputerach.

KM może oczywiście działać na kilku komputerach i mieć zsynchronizowane ustawienia na przykład za pomocą Dropboksa. Ciekawe jest, że jesteśmy w stanie wyłączyć niektóre makra na konkretnym komputerze, przy zachowaniu ich aktywności na innych maszynach. Można to całkiem ciekawie wykorzystać, na przykład do informowania o tym, że drugi komputer został włączony. Makro wygląda tak:

Jak widać jest bardzo proste – Keyboard Maestro potrafi wykryć, że komputer właśnie się wybudził. Następnie zostaje wykonany banalny skrypt, który zapisuje informację o wybudzeniu w pliku tekstowym zapisanym na Dropboksie.

A jak wymusić działanie tego makra tylko na wskazanym komputerze? Wystarczy edytować wskazaną grupę makr i zaznaczyć opcję Disabled on this Mac.


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK