iMagazine

Wyświetlanie katalogu Biblioteki w Finderze

20/12/2014, 19:55 · · · 0

Katalog Biblioteka obejmuje wszystkie dane, umieszczone na dysku komputera. Domyślnie nie jest on wyświetlany z uwagi na zawartość, która nie powinna być modyfikowana bez odpowiedniej wiedzy. W razie potrzeby można ustawić jego stałe wyświetlanie w oknie Findera.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Aby włączyć wyświetlanie katalogu Biblioteki w katalogu domowym, należy najpierw udać się do niego. Możemy to zrobić z poziomu menu Idź/Katalog domowy bądź za pomocą kombinacji przycisków Shift+Command+H.

1

Teraz włączamy opcje widoku (z poziomu menu Widok/Pokaż opcje widoku lub poprzez kombinację przycisków Command+J).

2

W wyświetlonym oknie zaznaczamy opcję Pokaż katalog Biblioteki. Od teraz będzie on zawsze pokazywany w oknie katalogu domowego.

3

Źródło: OS X Daily


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK