iMagazine

Czas na kino (37) – 2015/01/09

09/01/2015, 17:00 · · · 0

Styczeń nas rozpieszcza, bo mamy właśnie jego drugi weekend i znów ciekawe premiery. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie, na co warto będzie się wybrać do kina.

Exodus: Bogowie i królowie

Ridley Scott powraca ze swoim najnowszym filmem. Twórca między innymi „Łowcy androidów” oraz „Gladiatora”, po swoich dwóch ostatnich, średnio udanych filmach, serwuje nam opowieść o Mojżeszu i wyprowadzeniu narodu żydowskiego z Egiptu. Miałem już okazję film zobaczyć i niestety muszę stwierdzić, że średnio przypadł mi do gustu. Nie wiem dlaczego, ale ostatnio filmy Scotta do mnie nie przemawiają. Ale myślę, że warto zobaczyć dla Christiana Bale’a, choć aktorsko bardziej podobał mi się Joel Edgerton w roli Ramzesa.

Uprowadzona 3

Liam Neeson ponownie wciela się w byłego agenta Bryana Millsa. Tym razem nie uprowadzili mu rodziny, a zabili żonę. On się denerwuje i postanawia się zemścić. Zwłaszcza, policja podejrzewa, iż to on zabił żonę. Dla mnie poprzednie części były znakomitą rozrywką i ten film na pewno z przyjemnością obejrzę.

Fotograf

Najnowszy film Waldemara Krzystka – twórcy „Małej Moskwy” i „80 milionów”. Film nagrodzony Złotym Lwem za najlepszą drugoplanową rolę żeńską dla Eleny Babenko. Zwiastun zapowiada bardzo ciekawy thriller i ciekaw jestem, czy okaże się taki w rzeczywistości.

Foxcatcher

Steve Carell, Channing Tatum i Mark Ruffalo – takie nazwiska zaangażował Bennett Miller do swojego najnowszego filmu. Twórca „Moneyball” czy „Capote” tym razem, opowiada nam historię dwójki amerykańskich zapaśników olimpijskich, którzy za swojej drodze spotykają milionera zainteresowanego opieką nad kadrą olimpijską. Recenzję filmu znajdziecie w aktualnym numerze iMagazine.

Zapraszam wszystkich do kin i dawajcie znać co zobaczyliście.

0

Jan Urbanowicz

Do niedawna każda wolna chwila w kinie, teraz głównie na świeżym powietrzu, siłowni i gdzie tylko się da aktywnie spędzać czas i pokonywać zły cukier. Diabetyk z dobrze wyrównaną chorobą. #aktywniezcukrzycą


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o