iMagazine

Przyspieszenie animacji powiększania okien

09/01/2015, 22:47 · · · 0

Powiększeniu okna na pełny ekran w OS X towarzyszy animacja, która dobrze wygląda, ale może też być zbyt powolna dla niektórych użytkowników. Jej prędkość można edytować za pomocą komendy w Terminalu.

Powiększenie okna na pełny ekran w OS X Yosemite odbywa się po wciśnięciu zielonego przycisku z przytrzymaniem klawisza Option. W Mavericks nie musimy go przytrzymywać, bo do przechodzenia w tryb pełnoekranowy służy ikona w prawym górnym narożniku okna. W starszych wersjach systemu przedstawiona metoda zmiany prędkości powiększania okien niestety nie działa.

1

W celu zmiany szybkości powiększania na pełny ekran i zmniejszania okien aplikacji należy uruchomić Terminal, a następnie wpisać do niego poniższą komendę.

defaults write -g NSWindowResizeTime -float 0.003

Wartość parametru float określa prędkość, z jaką zmieniana jest wielkość okna, więc za pomocą powyższej komendy możecie dostosować ją do swoich potrzeb. Żeby zmiany zostały wprowadzone, należy wyłączyć, a następnie uruchomić ponownie każdą aplikację z osobna (albo po prostu wyłączyć i włączyć komputer ponownie). Jeżeli chcecie powrócić do domyślnej prędkości zmiany wielkości okna, należy skorzystać z poniższej komendy.

defaults delete -g NSWindowResizeTime

Źródło: OS X Daily


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK