iMagazine

popSLATE – obudowa z ekranem e-ink

11/01/2015, 17:17 · · · 0

Ekrany e-ink nieszczególnie nadają się do stosowania w smartfonach, a już na pewno nie jako główny ekran. Powstają jednak urządzenia, jak na przykład Yota Phone, które wykorzystują wyświetlacz w tej technologii jako dodatkowe miejsce do pokazywania informacji. popSLATE pozwala natomiast dodać taki ekran do iPhone’a.

Obudowa popSLATE zakładana jest na tył telefonu, zasłania też jego boki. Przestrzeń z tyłu telefonu zajęta została przez 4-calowy ekran e-ink, który znajduje się w niewielkim zagłębieniu. Dzięki temu można bez obaw położyć telefon na blacie, a wyświetlacz się nie porysuje. Do komunikacji ze smartfonem wykorzystywane jest Bluetooth 4.0, natomiast do ładowania służy port micro USB.

Ekran nie może wyświetlać bezpośrednio aplikacji czy interfejsu iOS, do jego obsługi wymagana jest dedykowana aplikacja. Pozwala ona na wyświetlenie na ekranie dowolnej grafiki, wliczając w to zdjęcia z telefonu, ale też powiadomienia, listy zadań, mapy, kalendarze czy bilety. Pomimo braku możliwości interakcji z ekranem bezpośrednio (nie jest dotykowy, a obudowa nie posiada przycisków sterujących) jest więc całkiem pomocny, zwłaszcza, że pokazuje treść bez przerwy, pobierając jednocześnie znikomą ilość energii. Na poniższym filmie możecie zobaczyć, jak działa.

popSLATE występuje w dwóch wariantach: dla iPhone’a 5/5s oraz dla iPhone’a 6. Urządzenie kosztuje 129$ i będzie dostępne w sprzedaży od lutego bieżącego roku.

Źródło: The Next Web, popSLATE


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK