iMagazine

Szybka zmiana rozmiaru tekstu w systemowych aplikacjach

18/01/2015, 21:07 · · · 0

W niektórych aplikacjach, takich jak Terminal, Safari czy TextEdit, zmiana wielkości tekstu podczas pracy może znacznie ułatwić przeglądanie zawartości oraz ewentualne wprowadzanie poprawek. W OS X zaimplementowano prosty skrót klawiszowy, który pozwala regulować rozmiar tekstu.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

OS X posiada wiele skrótów klawiszowych, które działają tak samo w wielu aplikacjach. W celu zmiany wielkości tekstu należy korzystać z kombinacji klawiszy Command i +, - oraz 0. Odpowiadają one odpowiednio za powiększanie, pomniejszanie oraz ustawianie domyślnej wielkości tekstu.

Poniższy przykład pokazuje, jak wygląda to w Safari. Równie dobrze możemy regulować rozmiar tekstu w Mailu, Chrome, Kalendarzu czy w Wiadomościach.

zoom

Źródło: OS X Daily


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK