iMagazine

Touch Preview w Spotify

22/01/2015, 23:30 · · · 0

Podczas przeglądania gigantycznej biblioteki Spotify przesłuchiwanie fragmentów utworów było dotąd mozolne, wymagało bowiem wybrania, a następnie przewinięcia piosenki. Wprowadzona dziś funkcja aplikacji rozwiązuje ten problem.

Touch Preview, bo tak nazwano nową funkcję Spotify, skojarzyło się mi natychmiast ze Spotlightem w OS X. Jej działanie jest zresztą podobne. Po przytrzymaniu palca na okładce albumu rozpoczyna się odtwarzanie fragmentów utworów, które są w nim zawarte. Nie zaczynają się one jednak od początku, a od ciekawszych momentów w środku utworu. Co więcej, przesuwając palcem po rozwiniętej siatce okładek, możemy przesłuchać konkretny utwór. Odtwarzanie rozpoczyna się natychmiast, stąd też przesłuchiwanie w ten sposób muzyki jest dużo wygodniejsze, niż poprzez wybieranie i przewijanie utworu.

Szybki odsłuch działa nie tylko w przypadku albumów, ale też pojedynczych utworów. W ich przypadku został wzbogacony o możliwość zapisania oraz dodania muzyki do listy odtwarzania. Wystarczy przytrzymać na tytule palec, a następnie przesunąć go w prawo lub w lewo. To kolejne usprawnienie, które działa świetnie. Chętnie zobaczyłbym też ten schemat gestów w innych aplikacjach na iOS.

Touch Preview dostępne jest wyłącznie w aplikacji Spotify na iOS. Twórcy serwisu informują, że z czasem funkcja ta pojawi się też w programie na inne systemy mobilne.

Źródło: The Verge


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK