iMagazine

Czas na kino (39) – 2015/01/23

23/01/2015, 17:00 · · · 0

Sezon przedoscarowy jest bardzo bogaty w premiery. Praktycznie co tydzień wchodzą na ekrany naszych kin ciekawe filmy, które warto zobaczyć. W tym tygodniu również kilka premier.

Siódmy syn

Kino fantasy dla młodzieży. W rolach głównych Ben Barnes, znany z serii „Opowieści z Narnii”, Jeff Bridges oraz Julianne Moore. Nie wiem jak mam opisać ten film, więc może po prostu sami zobaczcie zwiastun.

Carte Blanche

Oparta na faktach historia nauczyciela, który traci wzrok, ale w obawie przed utratą pracy, nikomu o tym nie mówi. W rolach głównych Andrzej Chyra i Arkadiusz Jakubik. Zapowiada się dobre polskie kino, które będzie jednocześnie w miarę lekkie. Na pewno zobaczę.

Bezwstydny Mortdecai

Johnny Depp jako Lord Mortdecai, który wraz ze swym pięknym wąsem zostaje uwikłany w pewną aferę z zaginionym obrazem Goi w roli głównej. Miałem już okazję film zobaczyć i muszę przyznać, że jest całkiem dobry. Depp kolejny raz gra karykaturę samego siebie i mnie osobiście zaczyna to już nudzić. Jednak Paul Bettany, Ewan McGregor i Gwyneth Paltrow wnoszą do filmu sporo dobrego humoru. A ja osobiście daję jeszcze „serduszko” za Olivię Munn.

Birdman

Jeden z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie filmów tego roku. Najnowsze dzieło Alejandro Gonzáleza Iñárritu, który 15 lat temu zrobił fenomenalne „Amores Perros”. Michael Keaton wciela się w postać aktora, który niegdyś grał superbohatera. Teraz walczy ze swoimi problemami, by znów wrócić na ścieżkę kariery i uporządkować sprawy rodzinne. Dodatkowo w filmie zobaczymy Edwarda Nortona, Zacha Galifianakisa, Emmę Stone i Naomi Watts. Dziś zobaczę i nie mogę się doczekać.

Zapraszam wszystkich do kin i dawajcie znać co zobaczyliście.

0

Jan Urbanowicz

Do niedawna każda wolna chwila w kinie, teraz głównie na świeżym powietrzu, siłowni i gdzie tylko się da aktywnie spędzać czas i pokonywać zły cukier. Diabetyk z dobrze wyrównaną chorobą. #aktywniezcukrzycą


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o