iMagazine

Automatyczne odsłuchiwanie wiadomości głosowych w iOS

05/02/2015, 22:41 · · · 0

Aplikacja Wiadomości zyskała funkcję przesyłania nie tylko tekstu, ale też krótkich komunikatów dźwiękowych. iOS pozwala zautomatyzować ich odsłuch i odpowiadanie, sprowadzając je do podniesienia smartfona do ucha.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Wiadomości audio wysyłamy poprzez przytrzymanie ikony mikrofonu nad klawiaturą. Wysłana w ten sposób wiadomość może mieć ograniczoną ważność, po której jest wymazywana. Każdy komunikat tego typu możemy odsłuchać z poziomu aplikacji Wiadomości bądź też uruchomić odtwarzanie go po przyłożeniu do ucha telefonu. Jest to znacznie szybsze, niż odblokowywanie iPhone’a i otwieranie konwersacji, ale może być problematyczne, jeżeli korzystamy z etui, które przykrywa czujnik. Ruch ręki może zostać bowiem odczytany jako próba przyłożenia telefonu do ucha, więc nie dość, że wiadomość zostanie odtworzona, to na dodatek może wygasnąć.

audiomessages

Aby uruchomić lub wyłączyć automatyczne odtwarzanie wiadomości głosowych, należy w Ustawieniach przejść do menu Wiadomości, a następnie w sekcji Wiadomości audio przełączyć opcję Podnieś i słuchaj.

Źródło: OS X Daily

0

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o