iMagazine

Automatyczne odsłuchiwanie wiadomości głosowych w iOS

05/02/2015, 22:41 · · · 0

Aplikacja Wiadomości zyskała funkcję przesyłania nie tylko tekstu, ale też krótkich komunikatów dźwiękowych. iOS pozwala zautomatyzować ich odsłuch i odpowiadanie, sprowadzając je do podniesienia smartfona do ucha.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Wiadomości audio wysyłamy poprzez przytrzymanie ikony mikrofonu nad klawiaturą. Wysłana w ten sposób wiadomość może mieć ograniczoną ważność, po której jest wymazywana. Każdy komunikat tego typu możemy odsłuchać z poziomu aplikacji Wiadomości bądź też uruchomić odtwarzanie go po przyłożeniu do ucha telefonu. Jest to znacznie szybsze, niż odblokowywanie iPhone’a i otwieranie konwersacji, ale może być problematyczne, jeżeli korzystamy z etui, które przykrywa czujnik. Ruch ręki może zostać bowiem odczytany jako próba przyłożenia telefonu do ucha, więc nie dość, że wiadomość zostanie odtworzona, to na dodatek może wygasnąć.

audiomessages

Aby uruchomić lub wyłączyć automatyczne odtwarzanie wiadomości głosowych, należy w Ustawieniach przejść do menu Wiadomości, a następnie w sekcji Wiadomości audio przełączyć opcję Podnieś i słuchaj.

Źródło: OS X Daily


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK