iMagazine

Udostępnianie ekranu w OS X Yosemite

08/02/2015, 22:05 · · · 0

Podgląd ekranu innej osoby jest niezwykle przydatny, jeżeli staramy się komuś coś pokazać lub wytłumaczyć. W OS X Yosemite dodano taką możliwość – mamy do niej dostęp z poziomu aplikacji Wiadomości.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Do udostępniania ekranu służy aplikacja Współdzielenie ekranu. Można wywołać ją z poziomu aplikacji wiadomości, co jest znacznie wygodniejszym rozwiązaniem, niż wpisywanie w oknie programu nazwy hosta lub Apple ID. Aby poprosić o udostępnienie ekranu bądź samemu go udostępniać, należy w widoku konwersacji kliknąć na przycisk Szczegóły.

1

Teraz za pomocą ikony obok nazwy kontaktu wywołujemy menu współdzielenia, a następnie wybieramy z niego jedną z opcji udostępniania.

2

Wystarczy, że druga strona wyrazi zgodę na udostępnianie, abyśmy uzyskali dostęp do widoku jej ekranu. Za jego pośrednictwem możemy wskazywać rzeczy na ekranie (w miejscu, w którym przytrzymamy wciśnięty przycisk, pojawi się lupa z powiększeniem), co pozwala na przykład na zdalną pomoc innym osobom.

3


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK