iMagazine

Dwustopniowa weryfikacja konta w iMessage i FaceTime

13/02/2015, 14:00 · · · 0

Po zeszłorocznych „atakach” na konta iCloud celebrytów Apple wprowadziło dwustopniową weryfikację logowania. Teraz dodatkowe zabezpieczenie można używać również do iMessage oraz FaceTime.

Aby skorzystać z dodatkowej ochrony należy mieć włączoną dwustopniową weryfikację konta iCloud, pod które podpięte są dane usługi komunikacyjne Apple. W przypadku tych ostatnich proces wygląda trochę inaczej. Po podaniu poprawnego hasła użytkownik będzie musiał zalogować się do Apple ID przez przeglądarkę internetową i podać wygenerowanym tam kod.

Jak donosi serwis The Verge, użytkownicy obecnie zalogowani do iMessage i/lub FaceTime nie powinni mieć żadnych problemów spowodowanych wprowadzeniem nowego sposobu zabezpieczeń. Różnica pojawi się dopiero przy próbie kolejnego logowania, czy to na tym samym, czy na nowym urządzeniu.

Z relacji użytkowników MacRumors można wywnioskować, że Apple wprowadza dwustopniową weryfikację falami, ponieważ nie wszyscy jeszcze mogą z niej korzystać.

Źródło: The Guardian


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK