iMagazine

Gry i programy z App Store 1/2015

15/02/2015, 08:00 · · · 0

Duet Display

duet

Duet pozwala zrobić z iPada lub iPhone’a drugi ekran dla naszego MacBooka. Na iPadzie i komputerze instalujemy odpowiedni program, następnie zaś kabelkiem łączymy iPada z komputerem. Operacja ta spowoduje, że stanie się on naszym drugim ekranem. Warunek jest właściwie jeden, na komputerze musimy mieć zainstalowany system OS X Yosemite. iPad podłączony kablem jest widoczny w systemie jako zwykły monitor zewnętrzny o rozdzielczości 2048×1536.

Cena: 13,99 euro

InstaFullSize

instafullzize

Zastanawialiście się pewnie, jak wrzucić na Instagrama zdjęcie, które za nic nie chce być kwadratowe? Jest zbyt pionowe lub zbyt poziome, generalnie – niewymiarowe. Od takich trudnych przypadków jest InstaFullSize, który w odpowiedni sposób uzupełni brakujące fragmenty zdjęcia. Mogą to być białe paski lub „wyblurowane” fragmenty oryginalnego zdjęcia. Efektów jest naprawdę cała masa i więcej nie potrzebujecie, a jeśli jednak potrzebujecie, to możecie je dokupić jako in-app purchase.

Cena: za darmo

Automapa

automapa

Tego programu nie trzeba przedstawiać, ale warto przypomnieć, że nie ma drugiego tak aktualnego programu nawigacyjnego w App Store. Każde nowe otwarcie lub zamknięcie drogi jest praktycznie od ręki widoczne na mapach. Dzięki temu nigdy nie spotka Was taka niespodzianka, jak zamknięty wjazd na most! Mnie to ostatnio spotkało. Warto używać nawigacji nawet wtedy, gdy teoretycznie wiemy, gdzie jechać. W ostatniej wersji Automapy dodano możliwość precyzyjnego wyszukiwania lotnisk z wykorzystaniem kodów ICAO i IATA.

Cena: Starter Pack – EUR 0,89

Pakiety

AutoMapa for iOS Polska:

7 days – EUR 2.69
90 days – EUR 9.99

366 days – EUR 23.99

AutoMapa for iOS Europe:

7 days – EUR 4.49
90 days – EUR 16.99
366 days – EUR 39.99

SkyCash

skycash

SkyCash to jedna z najczęściej używanych aplikacji w moim iPhonie. Dzięki niej zapłacicie za parkomaty, za bilety komunikacji miejskiej, bilety lokalnych przewoźników czy rachunki za prąd. Od kilku dni zaś jest również możliwość kupienia biletu na pociągi Intercity, w tym Pendolino. To ważne, bo w Pendolino biletu u konduktora nie kupicie, a kara za jego brak to 650 zł. SkyCash po prostu trzeba mieć na pulpicie.

Cena: za darmo

Kwartalnik Connected

connected

To pierwszy w Polsce magazyn poświęcony komunikacji – nie tylko tej między urządzeniami elektronicznymi, ale również między ludźmi, bo to przecież właśnie tam rodzą się nowe pomysły i technologie. Dzięki Connected odnalezienie się w świecie, który jest coraz bardziej „połączony”, stanie się dużo prostsze. Connected to szerokie spojrzenie na „podłączoną” rzeczywistość. Spojrzenie, którym chcemy się podzielić.

P.S. Znajdziecie tam autorów, których lubicie.

Cena: za darmo

Tidal

tidal

Skandynawski WiMP od jakiegoś czasu wprowadził usługę Hi-Fi. Tidal idzie dalej − ich nowe dziecko skierowane jest do klientów, którzy słuchanie muzyki traktują bardzo poważnie, a słowo kompromis dla nich nie istnieje. Za 20 dolarów miesięcznie użytkownicy Tidal będą mieli dostęp do ponad 25 milionów utworów, a każdy z nich będzie w oszałamiającej jakości 1411 kbps.

Cena: za darmo

0

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o