iMagazine

Bety iOS mają być dostępne publicznie – zaczynając od iOS 8.3

20/02/2015, 19:10 · · · 0

Wersje beta systemów operacyjnych Apple od zawsze cieszyły się sporym zainteresowaniem użytkowników sprzętów firmy. Wygląda na to, że od marca każdy będzie mógł z nich korzystać.

Mark Gurman z serwisu 9to5mac powołuje się na liczne źródła wewnątrz Apple, które donoszą o planach rozszerzenia programu publicznych bet nowych systemów. Od blisko roku był on dostępny dla OS X, a w przyszłym miesiącu dołączyć ma iOS. Jeśli informacje Gurmana są poprawne, nie-developerzy będą mogli zainstalować pierwszą publiczną betę iOS wraz z udostępnieniem trzeciej bety developerskiej wersji 8.3. Następnie dostać mają iOS 9, w lecie. Plan wygląda więc podobnie jak w przypadku OS X – najpierw kolejne wcielenie obecnej iteracji systemu, a następnie duża wersja w około miesiąc po wypuszczeniu pierwszych bet. Opóźnienie wynika prawdopodobnie z chęci dopracowania szczegółów. Po pierwszym miesiącu testowe wersje iOS się znacznie stabilizują, w porównaniu do wstępnych faz przygotowań.

Decyzja ta wynikać ma z chęci pozbycia się jak największej ilości błędów przed oficjalnym wprowadzeniem nowych iteracji iOS. Zgadza to się z doniesieniami, jakoby Apple starało się uczynić poprawę stabilności i wydajności kluczowym elementem iOS 9. Publiczne beta-testy mobilnego systemu pozwolą zwalczyć również rosnący rynek ofert dopisywania UDID urządzeń do kont developerskich. Apple niejednokrotnie podkreślało, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.

Źródło: 9to5mac


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK