iMagazine

Łączenie się z ukrytą siecią Wi-Fi na iOS

19/03/2015, 21:59 · · · 0

Łączenie się z siecią Wi-Fi jest jedną z podstawowych czynności. Niektóre punkty dostępu są jednak ukryte, dlatego też żeby się z nimi połączyć, trzeba wykonać kilka dodatkowych czynności.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Połączenie się z ukrytą siecią bezprzewodową jest niemal tak proste, jak dodanie widocznego na liście Wi-Fi. Wchodzimy do Ustawień, a następnie do sekcji Wi-Fi. Następnie wybieramy przycisk Inna.

1

W wyświetlonym polu wpisujemy nazwę sieci, a poniżej wybieramy rodzaj zabezpieczenia. Musimy go znać, ponieważ na liście znajduje się kilka rodzajów szyfrowania. Najpopularniejszym z nich jest WPA2, więc jeżeli nie wiecie, jakie zostało ustawione dla danej sieci, jest duże prawdopodobieństwo, że będzie ono właśnie takie. Na koniec wybieramy przycisk Połącz w górnym, prawym rogu ekranu, by nawiązać połączenie.

2

Od teraz iPhone będzie łączył się z siecią automatycznie (o ile została włączona taka opcja), i to pomimo tego, że nie będzie pojawiać się na liście dostępnych punktów dostępu.

Źródło: OS X Daily


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK