iMagazine

Wyłączenie dźwięków wiadomości w OS X

02/04/2015, 23:31 · · · 0

Dźwięki przychodzących wiadomości, dobiegające jednocześnie z kilku urządzeń, nie są raczej czymś pożądanym. W prosty sposób można wyłączyć je na OS X, by były odtwarzane jedynie na urządzeniu mobilnym.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

W celu wyłączenia wszystkich dźwięków aplikacji Wiadomości, należy w programie wejść do jego preferencji (za pomocą skrótu Command+, bądź z poziomu paska menu, poprzez Wiadomości/Preferencje).

1

Teraz przechodzimy do zakładki Ogólne, a następnie odnajdujemy opcję Odtwarzaj efekty dźwiękowe. Po odznaczeniu jej aplikacja zostanie całkowicie wyciszona.

2

Jeżeli zależy Wam jedynie na wyciszeniu dzwonka wiadomości, należy z końca listy Dźwięk odebranej wiadomości wybrać opcję Brak.

3

Źródło: OS X Daily


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK