iMagazine

Office Lens – skaner na iOS zintegrowany z pakietem Office

04/04/2015, 16:51 · · · 0

Aplikacje pakietu Office sukcesywnie przenoszone są z Windows na iOS. Ostatnio dołączyła do nich kolejna. Office Lens służy do skanowania tekstu i przenoszenia go do innych aplikacji Microsoftu.

Office Lens przypomina inne skanery, które już od dawna dostępne są na iOS. Jego zasada działania jest jednak inna – nie archiwizuje żadnych informacji, a służy jedynie do przenoszenia zeskanowanych danych do innych aplikacji Microsoftu. Są one przy tym odpowiednio przetwarzane. Zeskanowanie wizytówki spowoduje utworzenie nowego kontaktu, skan tablicy zapisany do Powerpointa zostanie rozłożony na obiekty, które można niezależnie edytować, a tekst przeniesiony do Worda będzie przetworzony na tekst dzięki OCR.

1

Aplikacja działa bardzo sprawnie, wystarczy wybrać typ skanu (tekst, zdjęcie lub tablica), a obraz zostanie automatycznie wykadrowany. Oprócz współpracy z aplikacjami pakietu Office, dostępny jest też eksport danych do PDF oraz zapisywanie bezpośrednio na OneDrive, a także udostępnianie ich w innych, dowolnych aplikacjach poprzez systemowe menu współdzielenia. Na dodatek program dostępny jest bezpłatnie – jeżeli korzystacie z pakietu Office, to zdecydowanie warto go wypróbować.

Office Lens dostępne jest bezpłatnie w App Store. Przeznaczone jest dla iPhone’a oraz iPoda touch.

Źródło: Blog Microsoft


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK