iMagazine

Konkurs Chopinowski – oficjalna aplikacja już w App Store

17/04/2015, 16:05 · · · 0

Konkurs Chopinowski, odbywający się co 5 lat, doczekał się tym razem oficjalnej aplikacji. Pozwala ona zapoznać się z sylwetkami artystów, kształtem festiwalu oraz muzyką Fryderyka Chopina.

Do trwających obecnie w Filharmonii Narodowej w Warszawie eliminacji konkursu zakwalifikowało się 160 pianistów, wybranych spośród 450 kandydatów. Tylko 80 z nich przejdzie do kolejnego etapu konkursu. W Filharmonii Narodowej eliminacji może słuchać na żywo około 1000 osób, dzięki aplikacji liczba ta będzie o wiele większa.

Zależy nam, żeby Chopinem zainteresować nie tylko melomanów, ale też tych, którzy na co dzień nie słuchają muzyki klasycznej. Chcemy by aplikacja mobilna pozwoliła im poczuć konkursowe emocje i uczestniczyć w wydarzeniu, którego zazdroszczą nam melomani na całym świecie.

Agata Kwiecińska, rzecznik prasowy Konkursu Chopinowskiego

Wszystkie przesłuchania kandydatów, a także późniejsze koncerty, transmitowane będą na żywo i będzie można oglądać je bezpośrednio w aplikacji. Dostępne będą w jakości Full HD, a październikowe występy zostaną też opatrzone 24-bitowym dźwiękiem. Do nagrań będzie można też wrócić – każde z nich ma być udostępnione w aplikacji po kilku godzinach od transmisji na żywo.

Aplikacja stworzona przez Infor IT dostępna jest bezpłatnie na iPhone’a. Możecie pobrać ją tutaj. W Google Play umieszczono też wersję dla Androida, program niedługo trafi również na Smart TV. Ponadto informacje zawarte w aplikacji dostępne są na stronie http://chopincompetition2015.com.

Źródło: informacje prasowe

0

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o