iMagazine

App Store przygotowany na Apple Watcha

23/04/2015, 21:00 · · · 0

Już jutro pierwsze egzemplarze Apple Watcha trafią do klientów. Z tego powodu Apple przystosowało sklep z aplikacjami i wyróżniło te, które współpracują z zegarkiem.

Apple Watch jest uzależniony od iPhone’a, dane aplikacji ze smartfona mogą pojawiać się na ekranie zegarka, ale w jego pamięci nie można zainstalować żadnego, samodzielnego programu. W aplikacji Apple Watch, dodanej w iOS 8.2, znajduje się co prawda sklep z aplikacjami dedykowanymi zegarkowi (nie jest on jednak dostępny w Polsce), jednak prowadzi on do dokładnie tych samych wersji aplikacji, co App Store (są to dokładnie te same programy). W związku z tym Apple zmodyfikowało sklep, żeby od razu było widać, które aplikacje zostały dostosowane do współpracy z zegarkiem.

appstorewatchupdate

Przy każdym opisie programu kompatybilnego z Apple Watchem znalazł się dopisek oraz okrągła ikona, która jest dokładnie taka sama, jak na ekranie zegarka. Ponadto poniżej podglądu zrzutów ekranu z aplikacji dodano też grafiki z Apple Watcha. To spore udogodnienie – od teraz nie trzeba będzie wertować opisu programu, by dowiedzieć się, czy wspiera zegarek. Jak dotąd wybieram zawsze te aplikacje, które dostępne są na wszystkie platformy, na których pracuję (iPhone oraz iPad w przypadku iOS oraz OS X), bo jest to po prostu wygodne. Dzięki zaktualizowanemu App Store zaoszczędzę (i sądzę, że nie tylko ja) dużo czasu.

0

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o