iMagazine

Dzięki „Move to iOS” przejście na iOS z Androida będzie łatwiejsze

09/06/2015, 21:41 · · · 0

Jednym z czynników pozytywnie wpływających na zaskakująco wysoką sprzedaż iPhone’ów 6 oraz 6 Plus jest wysoki odsetek byłych użytkowników sprzętów z systemem Android, którzy przesiadają się na iOS. Apple ułatwi im ten proces dzięki specjalnej aplikacji.

„Move to iOS”, bo tak nazywa się opisywana aplikacja, będzie dostępna w Play Store, sklepie z aplikacjami na Androida. Zgodnie ze stroną Apple, pozwoli ona na bezprzewodowe i – co ważniejsze – bezpieczne przeniesienie danych takich jak kontakty, historia wiadomości SMS, zdjęcia, zakładki, konta mailowe, muzykę a nawet tapetę.

Jeśli chodzi o poszczególne aplikacje, to App Store zasugeruje odpowiedniki tych darmowych (podobnie jak po wejściu do App Store sugeruje pobranie pakietów iLife oraz iWork), zaś płatne zostaną dodane do Listy Życzeń.

Póki co „Move to iOS” nie jest dostępne, ale jeśli tylko pojawi się w sklepie to damy Wam znać i przetestujemy ją w praktyce. Podobne rozwiązania stosuje na pewno HTC i Motorola – korzystałem z nich wcześniej i nie miałem żadnych zastrzeżeń do samego procesu.

Po zakończeniu przenosin aplikacja ma proponować recykling starego telefonu za darmo w Apple Store. Coś czuję, że większość użytkowników jednak go odsprzeda.

Źródło: Apple


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK