iMagazine

Wymuszenie restartu Apple Watcha

13/06/2015, 11:36 · · · 0

Mój Apple Watch zaczął zachowywać się dziwnie – każde dotknięcie ekranu powodowało wygaszenie go, więc nie mogłem wyłączyć go i włączyć ponownie. Okazuje się, że restart zegarka można wymusić w inny sposób.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Standardowym sposobem zrestartowania zegarka jest wywołanie za pomocą bocznego przycisku menu uruchamiania i przesunięcie suwaka Power off. W mojej sytuacji jednak nie mogłem tego zrobić, bo ekran wygaszał się, gdy tylko go dotknąłem. Rozwiązaniem okazało się jednoczesne wciśnięcie koronki oraz bocznego przycisku i przytrzymanie ich przez około 8 sekund, do pojawienia się logo Apple.

aw 2

Logo widoczne jest na ekranie ponad minutę – po tym czasie zegarek uruchomi się ponownie i będzie zablokowany, nawet jeśli nie zdejmowaliśmy go z nadgarstka. Nie są z niego oczywiście wymazywane żadne dane, także proces ten jest bezpieczny i można go wykonać praktycznie zawsze.


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK