iMagazine

Apple Music może mieć ograniczoną bibliotekę podczas okresu próbnego

17/06/2015, 19:50 · · · 0

Niedawno informowaliśmy, że podczas darmowego, trzymiesięcznego okresu próbnego Apple Music wytwórnie i muzycy nie będą zarabiać na odtworzeniach. Jak się okazuje, z tego powodu niektórych wykonawców (takich jak Arctic Monkeys czy Adele) wtedy nie usłyszymy.

Powodem jest właśnie brak zysków. Niezależnym twórcom darmowy okres próbny, podczas którego potencjalni klienci nie płacą za słuchanie ich muzyki się zwyczajnie nie opłaca. Mimo, że jeszcze nie usłyszeliśmy tego od żadnego „zainteresowanego”, to na taką ewentualność wskazuje Andy Heath, prezes UK Music.

Jak będzie naprawdę przekonamy się za około dwa tygodnie. Billboard wczoraj doniósł, że Apple jeszcze nie kontaktowało się z żadną niezależną wytwórnią, więc prace nad biblioteką zdecydowanie trwają.

Tymczasem pojawiają się pierwsze przecieki na temat polskich cen, które rzekomo mają wynosić 9,99 euro miesięcznie. Z naszych informacji wiemy, że Apple jeszcze nie podjęło tej decyzji i – być może – kwota ta będzie niższa.

Źródło: 9to5mac


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK