iMagazine

Aktualizacja iOS 9 mimo braku miejsca

24/06/2015, 22:04 · · · 0

Posiadacze iPhone’ów o mniejszej pojemności mogą mieć problem z aktualizacją iOS bezpośrednio na urządzeniu, system wymaga bowiem często ponad gigabajta wolnego miejsca. W iOS 9 rozwiązano ten problem.

Deweloperzy, którzy testują już iOS 9, zauważyli podczas aktualizacji z wersji beta 1 do beta 2, że w przypadku braku miejsca na przeprowadzenie instalacji systemu proponowane jest tymczasowe usunięcie aplikacji firm trzecich. Rozwiązanie to pozwala zwolnić miejsce na czas instalacji, i to bez utraty danych. Aplikacje zostaną bowiem pobrane ponownie po zakończeniu aktualizacji, a ich dane nie zostaną usunięte z urządzenia.

Opracowana przez Apple metoda nie jest może najszybsza, ale nie można odmówić jej wygody. Uniezależnia bowiem od komputera z iTunes, przez który można zaktualizować system bez konieczności zwalniania miejsca w pamięci. Jest to o tyle ważne, że Apple zdaje się odchodzić od konieczności podłączania telefonu z komputerem przewodowo. Ponadto firma nie jest dzięki niemu ograniczona pod względem wielkości aktualizacji – spokojnie może mieć ona kilka gigabajtów, skoro i tak najmniejszy wariant pojemności pamięci urządzenia z iOS to obecnie 8 GB.

Źródło: 9 to 5 Mac


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK