iMagazine

Mniejszy iMac z ekranem Retina nadchodzi, wskazuje na to kod El Capitan

26/06/2015, 13:35 · · · 0

Gdy w ręce programistów wpadają nowe bety systemów operacyjnych od Apple, zaczynają oni przeglądać kod wzdłuż i wszerz, bardzo często znajdując tam ślady wskazujące na zbliżające się aktualizacje sprzętów, jak na przykład 21,5-calowy iMac z ekranem Retina.

Tym razem odkrycia dokonał Pierre Dandumont. W kodzie El Capitana znalazł odniesienia do rozdzielczości 4096×2304 (4K) z określeniem Retina, która może znaleźć się w następnym 21,5-calowym iMacu (miałby wtedy PPI na poziomie 218). Taki komputer jest przepowiadany od jakiegoś czasu i być może zobaczymy go tej jesieni, razem z finalną wersją El Capitan.

Ponadto kod zawiera sterowniki dla Intel Iris Pro Graphics 6200, układu graficznego używanego przy najnowszej linii procesorów Intela, Broadwell. Być może trafi on do wspomnianego iMaca 4K, lub kolejnych generacji MacBooków Pro. W El Capitan znaleziono także informacje o wsparciu dla kart graficznych AMD Radeon R9 M380, M390, M395 oraz M395X, które z kolei mogą znaleźć się w mocniejszych iMacach.

Źródło: MacRumors


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK