iMagazine

iBetterCharge

30/06/2015, 09:32 · · · 3

Jak na razie nie możemy nic poradzić na baterie trzymające maksymalnie kilka dni. Musimy posiłkować się zewnętrznymi zestawami baterii czy różnymi aplikacjami. Jedną z nich jest iBetterCharge.

iBetterCharge to aplikacja dla OS X (oraz Windows), której zadaniem jest pilnowanie stanu baterii w naszych iUrządzeniach. Po przekroczeniu minimalnego progu – domyślnie 20% (można to zmienić w preferencjach) na naszym komputerze otrzymujemy powiadomienie oraz sygnał dźwiękowy. Podobne powiadomienia możemy również otrzymać, gdy podłączone do ładowarki urządzenie naładuje się do pełna.

Sprytnie rozwiązano sposób pobierania informacji na temat stanu baterii. iBetterCharge korzysta z iTunes i jego możliwości synchronizacji iUrządzeń przez Wi-Fi. W tym celu wymagane jest oczywiście uruchomienie takiej komunikacji (w iTunes należy wybrać iPhone’a lub iPada, a następnie zaznaczyć opcję Synchronizuj z tym iPhone’em przez Wi-Fi). Dzięki takiej komunikacji nie musimy się obawiać, że iBetterCharge wpłynie negatywnie na stan naszej baterii, co zapewne byłoby nieuniknione, gdyby aplikacja ta korzystała choćby z Bluetooth.

Poziom naładowania naszego iUrządzenia możemy w każdej chwili sprawdzić, klikając na ikonę aplikacji (przypominającą iPhone’a) na pasku menu. Ta zmienia swój kolor z czarnego na czerwony po przekroczeniu przez któreś iUrządzenie krytycznego poziomu. Wiadomo, że powiadomienie − czy to z Centrum powiadomień, czy dźwiękowe − po jakimś czasie się wyłączy i moglibyśmy o nim zapomnieć. Ikonka natomiast pozostanie czerwona przypominając nam w razie czego, że na przykład nasz iPhone w dalszym ciągu nie został podłączony do ładowania.

Najlepsze jest jednak to, że iBetterCharge jest aplikacją całkowicie darmową. Nie wyświetla nigdzie reklam, nie ma zablokowanych możliwości. Ma bardzo proste zadanie i spełnia je wyśmienicie. Zdecydowanie polecam!

iBetterCharge

Ocena: 5/6

  • Design: 4
  • Jakość wykonania: 5
  • Oprogramowanie: 5
  • Wydajność: 5

Ten artykuł pochodzi z archiwalnego iMagazine 10/2014


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK