iMagazine

Czas na kino (52) – 2015/07/03

03/07/2015, 17:00 · · · 0

No i mamy wakacje. Za oknem w końcu ciepło i nie pada, ale wieczorami nadal można skoczyć do kina. Zwłaszcza, że w ten weekend jest na co. Myślę, że każda z zaproponowanych przeze mnie pozycji znajdzie swoich zwolenników.

Idol

Najnowszy film z Alem Pacino w roli głównej. Niektórym to już chyba wystarczy, żeby iść na seans. Ja na pewno się przejdę, bo Pacino może grać w kiepskich filmach, ale nigdy sam nie jest kiepski. Aktor gra tu podstarzałego muzyka, który postanawia w końcu zmienić swoje życie. Alowi partnerują między innymi Annette Bening, Jennifer Garner, Christopher Plummer czy Bobby Cannavale. Obsada naprawdę obiecująca.

Terminator: Genisys

Jedni powiedzą, że w życiu na to nie pójdą, a inni z wypiekami na twarzy czekają na początek seansu. Kolejny film z serii o Terminatorach. Pierwsza część z 1984 roku zrobiła z Arnolda Schwarzeneggera międzynarodową gwiazdę, a część druga 1991 tylko nas w tym utwierdziła – sam film stał się kultowym i jednym z najlepszych filmów akcji w historii. Później były jeszcze dwie części, które przemilczymy.
Teraz Arnold powraca. Film jest swego rodzaju połączeniem części poprzednich, gdyż wraca do wielu znanych nam wątków. Opinie są różne, choć przewaga jest tych gorszych. Ja jednak idę i to dziś, bo jaki Terminator by nie był, to serię uwielbiam i zobaczę.

W głowie się nie mieści

Na koniec prawdziwa wisienka na torcie. Studio Pixar powraca i oferuje nam jedną ze swoich najlepszych animacji. Zastanawialiście się kiedyś jak wyglądają nasze emocje? Są one w głowie i obserwują nasze życie. Tak to wygląda w tym filmie i muszę Wam powiedzieć, że jest on super! Recenzje zza oceanu rozpływają się nad nim i ja również muszę się z nimi zgodzić. Dawno nie widziałem tak fajnego pomysłu i realizacji. Znakomity polski dubbing, sporo humoru i wzruszyć się również można. Polecam każdemu; zarówno młodszym, jak i starszym. Koniecznie!

Zapraszam wszystkich do kin!

0

Jan Urbanowicz

Do niedawna każda wolna chwila w kinie, teraz głównie na świeżym powietrzu, siłowni i gdzie tylko się da aktywnie spędzać czas i pokonywać zły cukier. Diabetyk z dobrze wyrównaną chorobą. #aktywniezcukrzycą


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o