iMagazine

Zaplanuj podróż z „A2 do Europy”

04/07/2015, 12:37 · · · 0

Wybierając się na wakacje samochodem, trzeba przygotować się nie tylko na odpoczynek, ale też do podróży. Aplikacja A2 do Europy dostarcza kilku informacji, które mogą być przydatne przy przemierzaniu innych krajów.

Aplikacja Autostrady Wielkopolskiej skierowana jest do osób podróżujących po Europie. Jej podstawową funkcją jest planowanie trasy przejazdu – po wprowadzeniu w niej punktu startowego i docelowego wyświetla trasę (w oparciu o mapy Google), pokazuje też dane odnośnie długości trasy, czasu, jaki potrzebny jest na jej pokonanie, pozwala też obliczyć, ile paliwa spalimy oraz ile będzie trzeba za nie zapłacić. Program podlicza też opłaty drogowe na bramkach w określonych krajach, a także wyświetla lokalne ograniczenia prędkości.

a2toeurope

W programie dostępne są też informacje o przepisach obowiązujących w danym kraju, wliczając w to obowiązkowe wyposażenie samochodu oraz potrzebne dokumenty. Można też sprawdzić w niej wysokość mandatów za najczęstsze wykroczenia drogowe, wyświetlić telefony alarmowe oraz uzyskać kontakt do polskiej ambasady. Dodano też wirtualny alkomat, ale z oczywistych przyczyn nie można traktować generowanych w nim wyników jak rzeczywistych wartości.

W 2015 r. Europa ponownie stanie się najczęściej odwiedzanym kontynentem. Z danych Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO) wynika, że może to być nawet 600 mln osób czyli aż o 2,3 mln więcej niż rok temu. Ministerstwo Sportu i Turystyki wskazuje, że do końca 2015 roku Polskę odwiedzi nawet 76 mln cudzoziemców, z których 16 mln stanowić będą turyści. Dla wszystkich, którzy zdecydują się na podróż samochodem, Autostrada Wielkopolska wprowadza udogodnienia w bezpłatnej aplikacji A2 DO EUROPY, mobilnym przewodniku podróży po Europie. Od 16 czerwca podróż w 46 krajach Europy można zaplanować aż w 7 językach do wyboru: polskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim, włoskim oraz rosyjskim.

Aplikacja A2 do Europy dostępna jest bezpłatnie w iTunes. Możecie pobrać ją tutaj.

Źródło: informacje prasowe


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK