iMagazine

Pierwsze wrażenia: LUXA2 GroovyW

12/07/2015, 17:44 · · · 0

Polubiłem LUXA2 – to mało znana firma, która robi proste, ale naprawdę świetne rzeczy. Nie inaczej jest z nową wersją głośnika Groovy, który zyskał bezprzewodowe ładowanie oraz NFC.

GroovyW to bardziej rozbudowana wersja zwykłego Groovy, które miałem okazję testować w ubiegłym roku. Nowy model nie jest bezpośrednim następcą, pomimo dość podobnego wyglądu i wymiarów. Oprócz Bluetooth do komunikacji ze źródłem dźwięku wyposażono go też w NFC, pozwalające na szybkie sparowanie z kompatybilnym urządzeniem. Na górze obudowy umieszczono dotykowe (niestety) przyciski oraz wskaźnik baterii, z tyłu znalazł się natomiast port ładowania i gniazdo mini Jack. To jednak nie wszystko, bo w komplecie z głośnikiem dostajemy też dodatkową baterię.

groovyw3

Zewnętrzny akumulator może służyć za podstawkę głośnika, a także ładować go bezprzewodowo (co więcej, podstawka jest zgodna ze standardem Qi). Ma też port USB do ładowania innych urządzeń. Pojemność baterii jest niewielka – to jedynie 4000 mAh, co jak na tak duże gabaryty nie robi specjalnego wrażenia. Niemniej jednak pozwala zarówno naładować do pełna większość smartfonów, jak i przedłużyć czas pracy głośnika.

groovyw2

LUXA2 GroovyW kosztuje około 460 zł. Jego test przeczytacie już w sierpniowym wydaniu iMagazine.


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK