iMagazine

Darkroom dla iPhone – Twoja własna ciemnia

15/07/2015, 09:48 · · · 0

Darkroom to bardzo prosta aplikacja do obróbki zdjęć na iPhone’a, która oprócz kilku wbudowanych filtrów ma dwie unikalne funkcje. Sam program jest za darmo, a wyposażenie go w jedną z nich kosztuje 2,99 euro.

Darkroom iOS 1

Program, w odróżnieniu od propozycji konkurencji, nie oferuje możliwości robienia zdjęć. Biorąc pod uwagę, jak dobry pod tym względem jest natywny Camera.app, to nie mam do tej kwestii zastrzeżeń. Gdy po raz pierwszy otwieramy program, natychmiast witają nas nasze zdjęcia, byśmy mogli któreś wybrać i jednocześnie zaczyna się magia gestów – swipe do dołu powoduje powrót do miniaturek aktualnie otwartego folderu, a swipe do góry rozwija narzędzia. Do dyspozycji otrzymujemy narzędzie do przycinania zdjęć, do zastosowania jednego z dwunastu wbudowanych filtrów, suwaki do ręcznej korekty praktycznie wszystkiego, opcję cofnięcia się w historii zmian dokonanych na zdjęciu oraz perełkę: narzędzie do edycji krzywych, które umożliwia działania na wszystkich kanałach RGB równocześnie lub na każdym z nich pojedynczo. To właśnie za odblokowanie krzywych trzeba zapłacić 2,99 euro i gorąco polecam wykonanie tego kroku.

Darkroom iOS 2

Dużym plusem jest możliwość tworzenia własnych filtrów na podstawie już istniejących lub zupełnie od podstaw. Program umożliwia również zapisanie zdjęcia jako kwadratu bez jego przycinania – przed zapisaniem pojawia się opcja dodania pasków wokół niego, aby móc go umieścić w całości na przykład na Instagramie.

Darkroom iOS 3

Twórcy program podeszli bardzo profesjonalnie do UI aplikacji – jest proste i czytelne, a zarazem oferuje bardzo duże możliwości edycji naszych zdjęć. Niestety w tej chwili brakuje jeszcze możliwości edytowania zdjęć bezpośrednio z natywnej aplikacji Zdjęcia dzięki Photo Extensions, które zadebiutowały w iOS 8. Liczę na to, że program zostanie uzupełniony o tę funkcję w przyszłości.

Darkroom – iOS – za darmo (IAP €2,99)

0

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o