Shot on iPhone 6 Wroclove #bezbarier – patronat iMagazine
Jest nam ogromnie miło, że zostaliśmy zaproszeni do grona patronów medialnych wyjątkowego przedsięwzięcia – wystawy fotograficznej “Shot on iPhone 6 Wroclove #bezbarier”. Oddaję głos Łukaszowi Banaszakowi, ogranizatorowi wystawy:
Zawsze poszukiwałem inspiracji w codziennej działalności naukowo – eksperckiej. Z racji częstych wyjazdów i kontaktów w branży IT bacznie śledziłem kampanię Apple Shot on iPhone 6. Widziałem nieprawdopodobnie piękne i perfekcyjne kadry.
Przesycone kolory, klasyczną czerń i biel. Zwyczajnie brakowało mi odniesienia do realnej rzeczywistości, przekraczania własnych granic i narzuconych nam barier.
Od ponad roku, przy okazji współpracy, konferencji rozmawiamy z Bartłomiejem Skrzyńskim, Rzecznikiem Prezydenta Wrocławia ds. Osób z Niepełnosprawnością o ułatwieniach dla osób z niepełnosprawnościami, jakie dają nowoczesne technologie. Sam jest niezwykle aktywnym w-skersem, pomagającym innym, ale także pasjonującym się podróżami, sportem żużlowym i zatrzymywaniem tych chwil. Rozmawialiśmy o projekcie pokazującym przestrzeń bez barier we Wrocławiu i zapytał, czy nie chciałbym nim się zająć.
Uznałem że to najlepsza okazja na nasz rodzimy wkład – odpowiedź na kampanię Shot on iPhone 6. Nazwaliśmy naszą własną kampanię: Shot on iPhone 6 Wroclove #bezbarier.
Szukając inspiracji dokonałem kwerendy wszystkich możliwych obiektów i przestrzeni publicznej, po godzinach jeździłem i pisałem maile z prośbą o możliwość wykonania unikalnych zdjęć.
Łącznie w ciągu dwóch miesięcy zamknąłem w kadrach ludzi i architekturę tworzącą przyjazną przestrzeń bez barier. Demiurgów dialogu ponad podziałami. Wśród nich znalazły się: Urząd Miejski Wrocławia, Hala Stulecia, Port Lotniczy we Wrocławiu, Stadion Wrocław, pracownie multimedialne Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, przyjazny i bezpieczny trakt na wrocławskim Rynku (więcej o nim: http://blogi.wroclaw.pl/miejsca/trakt-na-rynku-juz-nas-nie-podzieli/), a także Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Obiekty i miejsca są nieprzypadkowe, bo konsultowane ze środowiskiem osób z różnymi niepełnosprawnościami. To, jak podkreśla Rzecznik Prezydenta ds. Osób niepełnosprawnych, naczelna zasada jego codziennej pracy.
Uwieczniłem iPhonem 6 plus ludzi i obiekty dzięki którym możemy mówić o namacalnym, Wrocławiu – europejskiej metropolii wyznaczającej standardy przekraczania barier.
Wśród modeli znaleźli się: Bartłomiej Skrzyński i Agata Roczniak – w-skerka i modelka.
Sumując zapraszam Państwa na wyprawę w świat klasycznej fotografii. Magicznego języka czerni i bieli z nutą szarości.
Zdjęcia zostaną opublikowane w dniu 1 września na Blogach Wrocławskich: http://blogi.wroclaw.pl/lukasz-banaszak/
Patroni medialni: iMagazine oraz Agencja Social Media Clik Community, której założycielem jest Rahim Blak.