iMagazine

Jailbreak i KeyRaider

02/09/2015, 22:20 · · · 0

Jednym z zarzutów iOS jest to, że to system zamknięty. Dlatego wiele osób decyduje się na zrobienie jailbreak'u. Coraz częściej słyszy się jednak o zagrożeniach z tego wynikających.

KeyRaider to grupa różnego rodzaju malware'u, których zadanie jest ściśle określone – kradzież AppleID, hasła, certyfikatów i innych kluczy. iUrządzenia są infekowane poprzez zainstalowanie trefnych paczek z oprogramowaniem z Cydii.

Jak donosi serwis Palo Alto Networks, najbardziej zagrożoną grupą są osoby, które korzystają z chińskiego repozytorium Weiphone, gdzie odnaleziono kilka ze wspomnianych zainfekowanych paczek. Pobierają one dane użytkowników, co pozwala na ich późniejsze wykorzystanie. W jaki sposób? W Cydii znajdują się tweak'i, które pozwalają na pobieranie płatnych aplikacji z App Store za darmo. Podobnie z zakupami wewnątrz aplikacji. Jeśli ktoś korzysta z tych metod, to może się właśnie przyczynić do okradania innych użytkowników, bo to z ich kont pobierana jest równowartość aplikacji lub zakupu. I takie przypadki już miały miejsce.

W bazie zebranej przez KeyRaider znajduje się ponad 225.000 kont Apple z krajów z całego świata, także z Polski.

Więcej szczegółowych informacji na temat tego malware'u możecie znaleźć w źródle.

Źródło Palo Alto Networks

0

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o