iMagazine

Serwis iFixit rozbiera iPada mini 4 – 2 GB RAM, mniejsza bateria

21/09/2015, 15:01 · · · 0

Zeszłej środy Apple, po cichu, zaprezentowało iPada mini 4. Tablet, na który wszyscy czekali rok temu. Znany z rozbierania różnych sprzętów serwis iFixit zajrzał do środka urządzenia, aby przekonać się, gdzie zaszły zmiany.

Zaczęli od ekranu. Na pierwszy rzut oka mamy dokładnie to samo – 7,9 cala przekątnej i rozdzielczość 2048×1536. Wyświetlacz jest teraz laminowany razem ze szkłem, co będzie skutkować wrażeniem, jakbyśmy faktycznie dotykali pikseli. Pierwsze recenzje sugerują również, że kolory i kontrast zostały poprawione w nowym mini tak, aby dogonić większego brata.

Pojawiła sie mniejsza bateria (19,1 Wh zamiast 23,8), która teraz składa się z jednego ogniwa, a nie, jak wcześniej, z dwóch. Akumulator został zmniejszony prawdopodobnie dlatego, żeby pomieścić wszystko w 18% cieńszej obudowie. Mini 4 załapał się również na dokładnie tę samą kamerę iSight, którą można znaleźć w iPadzie Air 2 oraz dokładnie te same kości pamięci RAM o pojemności 2 GB. To bardzo ważne, ponieważ dzięki tej zmianie można na iPadzie mini 4 korzystać z dwóch aplikacji obok siebie.

Urządzenie dostało ocenę 2/10 w kwestii „naprawialności”, nie różni się więc w tym od poprzednika. Serwis jednak zauważył, że jeśli zbijemy szybkę w nowym tablecie to koszt naprawy będzie prawdopodobnie większy. Pełny opis rozbiórki znajdziecie pod linkiem w źródle.

źródłoiFixit


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK