iMagazine

Szwajcarski kanał filmuje z iPhone’a

30/09/2015, 13:35 · · · 0

Jedną z zalet iPhone’ów jest zdecydowanie aparat oraz kamera. W modelu 6s są jeszcze lepsze. Z tego powodu część osób postanawia przesiąść się z profesjonalnego sprzętu na urządzenia Apple.

Na taki krok zdecydował się szwajcarski kanał telewizyjny Léman Bleu, który latem wyposażył swoich reporterów w zestaw, w skład którego wchodził iPhone, mikrofon i kijek do selfie.

Dzięki temu nie tylko udało się zredukować koszty kręcenia materiałów, ale jak zauważył jeden z przedstawicieli stacji – są teraz o wiele bardziej mobilni oraz gotowi do nadawania w każdej chwili. Jakby nie patrzeć są to bardzo mocne argumenty dla lokalnego kanału, który nadaje tylko kilka godzin dziennie. Tym bardziej, że jakość nagrań z iPhone’a niemal nie odbiega od tych pochodzących z profesjonalnych kamer.

Przypomnijmy, że już dwa lata temu na podobny odważny krok zdecydowało się Chicago Sun-Times, które zwolniło wszystkich fotografów i powierzyło tę rolę swoim reporterom wyposażonym właśnie w iPhone’y.

Źródło i zdjęcie Le Temps za Cult of Mac


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK