Mastodon
Zdjęcie okładkowe wpisu Rozwiązanie problemu nie działającego Split View w OS X El Capitan

Rozwiązanie problemu nie działającego Split View w OS X El Capitan

4
Dodane: 9 lat temu

Robienie upgrade’ów do nowszych wersji OS X przez kolejne lata nigdy nie stanowiło dla mnie problemu – tylko raz miałem problem, gdy przesiadłem się na bety OS X Yosemite, co spowodowało, że zdecydowałem się na pełny reinstall. Ale pomimo, że jest to bardzo wygodne, to ma to jedną wadę…

Jeśli uaktualniamy OS X ze starszej wersji, to w nowej zostaną również zachowane nasze ustawienia. Tylko reinstall systemu na czysto pozwala nam korzystać z nowych domyślnych ustawień pewnych funkcji, oczywiście w przypadku jeśli Apple je zmieniło. Tak też jest w przypadku funkcji Split View, która trafiła do OS X El Capitan.

Dopiero dzisiaj zdecydowałem się na uaktualnienie na “dużym” Macu – chciałem uniknąć potencjalnych problemów w programie Final Cut Pro X. Natychmiast zauważyłem, pisząc mój ostatni wpis, że nie działa mi Split View i dosyć szybko znalazłem winowajcę…

OS X El Capitan Split View Mission Control settings

Jeśli też macie taki problem, to należy udać się do Preferencji Systemowych → Centrum Sterowania i zaznaczyć opcję zgodnie z powyższym screenshotem.

Miłego Split View’owania!

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 4

Wczoraj instalowałem na czysto ElCapitana i miałem problem z gestem przeciągania (trzy palce). W ustawieniach gładzika nie mogłem tego odnaleźć, a okazało się że ukryli to w Dostępność > Mysz i Gładzik > Opcje Gładzika > Włącz przeciąganie.

Gorszy problem miałem z mailem. Próbowałem wszystkich metod opisanych w necie i nie udało mi się rozwiązać problemu nie docierania niektórych maili z załącznikami z konta IMAP. Taki mail zatrzymuje Mail.app na etapie Checking mail…. Restart aplikacji rozwiązuje problem, ale feralnego maila nie ma ani w programie, ani na serwerze. Kolejną upierdliwością jest powracanie do defaultowego (małego) rozmiaru okienek Open, Place itp. w aplikacjach Creative Cloud. Zmiana rozmiaru okna przy pierwszym imporcie grafiki lub otwarciu pliku nie skutkuje zapamiętaniem zmienionej wielkości. Następne Open, Place itd. trzeba znowu wzbogacać o rozciąganie okna. Upierdliwe na tyle, że po tygodniu wróciłem do Yosemite.