iMagazine

Don Melton – twórca Safari – opowiada dlaczego nazywają go „Dziadek”

01/12/2015, 13:05 · · · 0

Don Melton to fascynujący człowiek, który kiedyś pracował w Netscapie nad Mozillą, a później przeszedł do Apple’a i stworzył przeglądarkę, w której prawdopodobnie czytacie ten wpis – Safari.

Na swoim blogu, którego założył po przejściu na emeryturę, opublikował wczoraj artykuł na temat genezy jego ksywki: „Dziadek” („Gramps”). Nie będę Wam zdradzał szczegółów, ale warto całość przeczytać – w opowiadaniu występują między innymi Tim Cook, Scott Forstall i Craig Federighi – chociażby po to, aby podejrzeć jeden punkt widzenia na to, jak tworzyła się historia wewnątrz firmy z Cupertino.

★ Why they call me “Gramps”

Skorzystam też z okazji, aby przypomnieć jego wpis z kwietnia 2014 roku, w którym opisuje swoje wspomnienia na temat Steve’a Jobsa – bardzo gorąco zachęcam do jego przeczytania.

źródłofot. Andy Delcambre


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK