iMagazine

Czas na kino (72) – 2015/12/04

04/12/2015, 13:55 · · · 0

Zaczął się grudzień i na dzień dzisiejszy już tylko 2 tygodnie dzielą nas od najnowszego epizodu „Gwiezdnych wojen”. Korzystajcie więc z innych pokazów, gdyż później będziemy chcieli wracać tylko do gwiezdnego uniwersum i nie będziemy mięli czasu na oglądanie niczego innego.

W samym sercu morza

Najnowszy film Rona Howarda, reżysera między innymi takich filmów jak „Apollo 13” czy „Wyścig”. Film opowiada historię statku wielorybniczego, który został zaatakowany przez kaszalota. Historia ta, zainspirowała Hermana Melville’a do napisania „Moby Dicka”. W rolach głównych Chris Hemsworth, Cillian Murphy oraz Ben Whishaw.

Kochajmy się od święta

Jeden z lepszych filmów świątecznych ostatnich lat. Plejada gwiazd w komedii, która nie tylko nas rozbawi, ale i w wielu momentach wzruszy. Scenariusz jaki wielu z nas może dobrze znać: rodzina, która spotyka się przy wigilijnym stole, niekoniecznie będzie dla siebie cały czas miła i pełna bożonarodzeniowego humoru.

Kim jest Michael

James Franco jako homoseksulany aktywista i założyciel magazynu dla gejów, który po pewnych doświadczeniach postanawia wstąpić na ścieżkę Boga i zostać heteroseksualistą.
Cieakwa historia oparta na faktach, która została znakomicie zagrana i skłania do refleksji. Dobre kino niezależne.

Duke of Burgundy. Reguły pożądania

Na bliżej niesprecyzowanej prowincji znajduje się domek, w którym dwie kobiety odgrywają role pani i służącej. Oddają się swoim seksualnym fantazjom i okrywają prawdę o sobie i swoich uczuciach. Bardzo dobrze pokazana tematyka, z nieco drętwymi w pewnych momentach dialogami. Jednak film ma znakomitą stylistykę i głównie dla mniej polecam go obejrzeć.

Zapraszam wszystkich do kin!

0

Jan Urbanowicz

Do niedawna każda wolna chwila w kinie, teraz głównie na świeżym powietrzu, siłowni i gdzie tylko się da aktywnie spędzać czas i pokonywać zły cukier. Diabetyk z dobrze wyrównaną chorobą. #aktywniezcukrzycą


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o