iMagazine

Skąd się wzięły małpy w Internecie?

10/12/2015, 14:56 · · · 0

Internet. Ludzie na całym świecie korzystają z niego codziennie. Stał się on integralną częścią naszego życia. Każdego dnia piszemy e-maile, używamy najróżniejszych komunikatorów, przeglądamy strony www. Dzieci oglądają bajki i programy edukacyjne na YouTube, a nastolatki odrabiają lekcje z pomocą informacji znalezionych na Wikipedii.

Część z Was pewnie nawet za pośrednictwem Internetu znalazła swoją wielką miłość. Ale czy wiecie skąd wziął się Internet i jak dokładnie działa? Co oznacza popularna „małpa”? Lub czym jest i jak działa router?

malpy 2

Książka Artura Janickiego „Skąd się wzięły małpy w Internecie?” jest jednym słowem świetna! To obowiązkowa lektura i zarazem idealny prezent pod choinkę dla młodego człowieka, który rozpoczyna swoją przygodę z komputerem i globalną siecią.

W przystępny sposób tłumaczy wszystkie zagadnienia związane ze światową siecią oraz na wesoło odpowiada na tytułowe pytanie. Oprócz ciekawostek, autor językiem zrozumiałym nawet dla młodszych dzieci tłumaczy całkiem poważne sprawy np. czym jest transmisja cyfrowa lub jak działa wcześniej wspomniany router.

malpy 4

Ilustracje Przemka Surmy spodobają się z pewnością najmłodszym milusińskim. Mimo iż przewodnik przeznaczony jest dla dzieci od około 7 roku życia to moja niespełna 3 letnia córka aż skakała z radości widząc biegające pakiety internetowe, a słysząc jak jej czytam o CERN i Wielkim Zderzaczu Hadronów próbowała mi na swój sposób wyjaśnić jak on działa („Takie duże coś, rura, i tam są kulki co robią bum, bum, bum, i jest światło, duże światło”).

malpy 3

Informacje zawarte w książce przydadzą się także dorosłym. Rodzice nie tylko miło spędzą czas wspólnie czytając ze swoimi latoroślami, lecz także poszerzą swoją wiedzę na temat wirusów komputerowych oraz tego jak bezpiecznie korzystać z zasobów sieci.

Książka kosztuje 38 zł i można ją kupić w księgarni internetowej wydawnictwa Widnokrąg oraz w dobrych księgarniach.

iMagazine jest patronem medialnym wydania.

0

Patrycja Rudnicka

A woman of mystery and power, whose power is exceeded only by her mystery.

iPatrycjaR

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o