iMagazine

Kopiowanie adresu URL obrazka

28/12/2015, 07:57 · · · 0

Czasem najprostsze rozwiązania są tymi najlepszymi. Zawsze się na przykład zastanawiałem, skąd wziąć adres URL obrazka znalezionego ze strony…

Takiego problemu nie ma oczywiście, jeśli na stronie znajduje się miniatura zdjęcia, po kliknięciu której przeniesieni jesteśmy do oryginału. Wtedy wystarczy dotknąć i przytrzymać chwilę miniaturę, by pojawiło się menu, z którego wybieramy otwarcie linku w nowej zakładce.

Ale co wtedy, gdy już mamy do czynienia z oryginalnym zdjęciem? Do wyboru mamy tylko dwie opcje – Zapisz obrazek oraz Kopiuj tak jak to widać w nagłówku tego wpisu.

Do tej pory, by wydobyć adres URL męczyłem się z wyszukiwaniem go przy pomocy rozszerzenia do Safari – View Source.

Jak jednak napisałem we wstępie – najlepsze rozwiązania to te najłatwiejsze. Okazuje się, że wystarczy wybrać opcję Kopiuj i po prostu ręcznie dodać nową zakładkę w Safari, dotknąć i przytrzymać pola adresu, by po chwili wskazać na Wklej i aktywuj.

Kopiowanie adresu URL obrazka

Zostanie wczytany nasz obrazek, a w pasku znajdzie się adres URL, który będziemy mogli wykorzystać.

Źródło zdjęcia IMAX


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK