iMagazine

LG ze spotem na Super Bowl od Ridley’a Scotta

03/02/2016, 12:45 · · · 0

W najbliższą niedziele 50 Super Bowl. To będzie prawdziwe święto nie tylko dla fanów futbolu amerykańskiego, ale też reklam i muzyki pop. W tym roku LG chce nam tak jakby zaserwować powtórkę z 1984 roku. Trudno ją jednak uznać za wybitnie udaną.

Reklamy podczas Super Bowl kosztują krocie, ale też gwarantują największą oglądalność. Tak jest już od lat. W 1984 roku podczas przerwy wyemitowano reklamę Apple’a, a właściwie pierwszego komputera Macintosh w reżyserii Ridley’a Scotta (Marsjanin, Łowca Androidów, Prometeusz, Gladiator i wiele innych). Spot nawiązujący do roku 1984 Orwella robi wrażenie, budził też kontrowersje, poza tym nigdy więcej nie został wyemitowany w telewizji.

32 lata później LG zatrudnia do realizacji swojego klipu na Super Bowl również Ridley’a Scotta. Tym razem jednak za jego powstanie odpowiada przede wszystkim jego syn. W spocie zagrał Liam Neeson znany z licznych filmów akcji. Reklama ma promować telewizory LG OLED, czyli ekrany przyszłości.

Generalnie trudno się przyczepić do tej realizacji, robi naprawdę przyzwoite wrażenie, ale z drugiej strony też nie jest jakoś szczególnie innowacyjna, nie niesie szans na viral. To dobry spot, który raczej zniknie w gąszczu pozostałych z finałów Super Bowl i nie zostanie w pamięci. Szkoda, bo potencjał w aktorze, reżyserach, a wreszcie samym telewizorze jest całkiem spory.  Jedyne co, to LG postarało się wytworzyć medialny szum wokół spotu, niestety dość słabego.

Ciekawe, czy jeszcze Apple zaskoczy kiedyś reklamami, zwłaszcza podczas Super Bowl.


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK