iMagazine

Microsoft robi afterparty po WWDC w siedzibie Twittera

08/06/2016, 10:44 · · · 0

W poniedziałek rozpoczyna się WWDC. Dla fanów Apple’a to przede wszystkim konferencja ukazująca największe nowości, dla deweloperów najważniejsza impreza poświęcona tworzeniu aplikacji na urządzenia Apple’a. Przybycie czołówki branży do San Francisco postanowił wykorzystać Microsoft.

The Verge i kilka innych serwisów w swoich tytułach piszą „Microsoft strollował Apple i organizuje Afterparty”. Trudno nazwać to trollingiem, raczej wykorzystaniem szansy i bardzo dobrym pomysłem. Po pierwszym dniu konferencji Microsoft zaprasza deweloperów iOS oraz OS X, także tych którzy nie uczestniczą w WWDC, na imprezę w siedzibie głównej Twittera, która jest na tyłach Bill Graham Civic Auditorium. Właśnie tam odbywać się będą pierwsze dwa dni WWDC, dopiero później konferencja przenosi się do Moscone Center.

Logo-Large@1x

Podczas imprezy deweloperzy będą mogli wygrać Apple Watch Sport albo Xbox One oraz poznać najnowsze narzędzia Microsoftu i partnera imprezy Xamarin. To przede wszystkim rozwiązania mające ułatwić przenoszenie aplikacji pomiędzy platformami i pozwolić na tworzenie aplikacji multiplatformowych oraz narzędzia oparte na chmurze.

Taka zagrywka Microsoftu nie powinna nikogo dziwić, ani śmieszyć. To częste działania nie tylko w IT. Wiele firm organizuje wydarzenia towarzyszące przy okazji dużych imprez, czasem przy błogosławieństwie głównego organizatora, czasem zupełnie niezależnie. Tak jest chociażby w świecie dziennikarskim gdzie podczas targów IFA, CES czy MWC organizowane są też niezależne eventy firm, czy spotkania takie jak ShowStoppers.

Przy okazji Afterparty Microsoftu, sam dopiero zwróciłem uwagę na fakt, że Apple zmieniło w tym roku miejsce konferencji WWDC. Bill Graham Civic Auditorium to duży budynek w samym centrum San Francisco, główna sala mieści nawet 7 tysięcy widzów. Odbyła się tam też ostatnia wrześniowa premiera iPhone’ów.

0

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o