iMagazine

Anvitha Vijay – najmłodsza uczestniczka tegorocznego WWDC

13/06/2016, 14:10 · · · 0

Już dziś rozpoczyna się WWDC, na którym spodziewamy się zobaczyć najnowsze wersje systemów od Apple, a może i nieco więcej. Nie zapominajmy jednak, że WWDC to przede wszystkim szkolenia dla programistów z całego świata.

W tym roku najmłodszą uczestniczką WWDC jest dziewięcioletnia australijka – Anvitha Vijay.

Swoją przygodę z programowaniem zaczęła dwa lata temu, gdy okazało się, że nie stać ją na opłacenie programisty, który miałby wykonać aplikację dla młodszej siostry Anvithy. W oparciu o ogólnodostępne materiały dziewczynka postanowiła, że sama podejmie się tego zadania i jak pewnie się domyślacie – udało się. Jej pierwszą aplikacją była gra edukacyjna do nauki nazw zwierząt oraz dźwięków przez nie wydawanych. Niedługo potem stworzyła podobną pozycję – tym razem do poznawania kolorów. Choć aplikacje te nie są może arcydziełami pod względem wyglądu, jednak należy się ogromna pochwała za sukces w ich stworzeniu. Nie umknęło to uwadze Apple i dlatego dziewczynka otrzymała darmowy bilet na WWDC.

Takie darmowe bilety otrzymało również wiele więcej osób w ramach programu szkoleniowego od Apple. W tym roku spośród 350 szczęśliwców wspomnianych biletów, aż 120 ma mniej niż 18 lat. To nie wszystko. Apple stara się o jak największą różnorodność uczestników. Dla przykładu niemal jedna czwarta zaproszonych w ramach programu szkoleniowego to kobiety.

Źródło i zdjęcie Fortune


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK