iMagazine

Microsoft kupuje Linkedin

13/06/2016, 16:10 · · · 5

CEO Microsoftu Satya Nadela w liście do załogi ogłosił dzisiaj kupno LinkedIn za 26 miliardów dolarów. Wraz z siecią społecznościową Microsoft przejął także Lynda.com (serwis z kursami wideo), Pulse i SlideShare. Całość usług zostanie zapewne włączona do Office 365, tak jak miało to miejsce z kupionym jakiś czas temu Yammerem.

Z jednej strony to zaskakujący ruch, z drugiej jeszcze bardziej podkreśla ich skupienie się na rynku korporacyjnym.

Jeszcze jeden ciekawy wniosek można wysunąć z listu Nadeli. Microsoft prawdopodobnie zmienia trochę kurs, a właściwie obok wspomnianego kierunku biznesowego, zaczyna skupiać się na graczach i promowaniu platformy Xbox. Konferencja Microsoftu na E3 odbędzie się dzisiaj o godzinie 18:30 i wszystko pewnie się wyjaśni.

źródłoZDNet


Krzysztof Stambuła

Gdyby wiek był levelem, miałbym lvl 30. Na co dzień jestem webdeveloperem, ale robię też questy poboczne jako gracz i geekowaty ojciec. Wielki mały fan Microsoftu.


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK